Opłacalność stosowania piecy jonowych

To się po prostu opłaca!

Bez gazu? Bez dużych rachunków za energię? Bez drogiej i skomplikowanej pompy ciepła? Z Yono-tech się udało!

Głównym celem w tworzeniu pieca Yono-tech było wyeliminowanie głównej wady pomp ciepła czyli niska skuteczność w niskich temperaturach i załączanie się grzałek oporowych w buforach – ogromny pobór energii elektrycznej

Piec Yonovy bez względu na porę roku i temperatury zewnętrzne ma cały czas jednakową sprawność , brak jednostki zewnętrznej z wirnikiem, wysoka skuteczność 102,5% przy pracy ciągłej oraz wskaźnik sprawności bezwładności jonowej od 1,8 do 2,5 pozwalająca na otrzymywanie 25kW energii cieplnej z 10 kWh energii elektrycznej pobranej do zasilania pieca jonowego. 

Do zasilania można wykorzystywać korzystać panele fotowoltaiczne o proporcjonalnych mocach.

Dużym atutem jest prosty montaż , małe wymiary i prawie dwukrotnie niższa cena dla tych samych mocy grzewczych tj. 10kW ,15kW , 20kW, 25kW oraz kaskad.

Wielką zaletą jest szybki wzrost temperatury w czasie i sterowanie przystosowane do wykorzystywania nowych godzinowych stawek energii, które maja być wprowadzone w 2024 r. 

Dzięki powyższym zaletom mamy jeden prosty i skuteczny system CO i CWU, eliminujemy paliwa kopalne, skomplikowane pompy ciepła, drogie serwisy oraz rachunki za prąd obniżamy do minimum.

Sterownik pieca Yono-tech jesteśmy w stanie tak zaprogramować każdemu klientowi aby w pełni wykorzystać tańszą taryfę w ciągu doby oraz w przypadku Zestawu jonowego z panelami fotowoltaicznymi ustawić pracę w ciągu dnia w systemie Autokonsumpcji z paneli lub zgromadzonej nadwyżki energii. System prawie idealny!

Dowiedz się więcej!

Często zadawane pytania

Czy w istniejącej myjni lub kotłowni można zamontować zestaw Yono-tech?

Tak, po audycie naszego przedstawiciela jesteśmy w stanie dokonać demontażu starego
pieca gazowego, olejowego… oraz przygotować schemat instalacji oraz dokonać montażu naszego
pieca jonowego lub całego zestawu jonowego

W jaki sposób piec osiąga temperaturę w krótkim czasie?

Dzięki zastosowaniu specyficznego płynu roboczego oraz dobranych elektrod osiąga się temperaturę płynu roboczego np. ok. 85 stopni C w kilka minut.

Podłączenie pieca, czy piec potrzebuje instalacji trójfazowej?

Tak, piec musi być podłączony pod siłę (czyli przyłącze 400V), którą Klient musi zapewnić w miejscu wpięcia. Najlepszą opcją jest zostawienie kabla z zapasem. Kabel oczywiście musi być podpięty z zasilaniem.

Jaka musi być grubość kabla do podłączenia pieca?

Kabel siłowy 5x6mm2 (5 żyłowy, o przekroju 6 mm2). Jest to wymagany przekrój.

Wymagana moc umowna i zabezpieczenie przedlicznikowe?

Jeśli montujemy piec o mocy 15 KW to moc umowna przyłączeniowa to wymagana minimum równowartość tej mocy. Najlepiej jednak żeby moc była na poziomie minimum 17KW. Piec 20KW adekwatnie tak samo, równa lub większa niż 22kW . Zabezpieczenie przedlicznikowe do 20 KW to minimum 25A

Czy możemy podłączyć piec do istniejącej instalacji fotowoltaicznej?

Tak, możemy po wcześniejszym sprawdzeniu jej mocy i po audycie naszych specjalistów.